Haber

Ceren Damar Şenel’in Babası, Sanık Avukatının Kızının Anısına Hakaretten Yargılandığına İlişkin İfadesinde Adliye Bahçesi’ne Alınmadı: “Kızım Bu Devlet…

Kopya çekerken yakalanan Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen soruşturma görevlisi Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar adliye bahçesine götürülürken, sanık avukatı Vahit Bıçak’ın hatırasına hakaretten yargılanan Vahit Bıçak kızı, duruşmanın ardından ifade veriyordu. Mustafa Damar, “Beni devletin bahçesinden attınız. Kızım bu devletin kanunlarına canını verdi” dedi.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, 2 Ocak 2019’da üniversitedeki odasında kopya çekerken yakaladığı Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürüldü.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Hasan İsmail Hikmet, “yürüttüğü kamu görevinden dolayı kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı ve bu karar Yargıtay tarafından onandı.

Ailenin şikayeti üzerine Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’a, duruşmalarda ve sosyal medya paylaşımlarında Ceren Damar Şenel’in anısına hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.

Vahit Bıçak hakkındaki davanın duruşması dün Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Vahit Bıçak, duruşmanın ardından Ankara Adliyesi önünde ifade verirken, Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar adliyeye götürülmedi. Bu duruma tepki gösteren Damar, “Beni devletin bahçesinden attınız. Kim karşı çıktı. Kızım bu devletin kanunları için canını feda etti. Korkaklar gibi kaçmadı. korkaklar gibi.”

senirkent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu