Haber

Cumhuriyetin 100. yılında Nemrut Dağı’nda 100 genç

Cumhuriyetin 100. yılında Nemrut Dağı’nda 100 genç

ADIYAMAN – Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında 100 genç Nemrut Dağı’nın zirvesine çıktı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. “100. Yıl Zirvesi: Nemrutlu Gençler” etkinliğiyle Adıyamanlı 100 genç Nemrut Dağı’na çıktı. Adıyaman Valiliği önünde toplanan gençler, ellerinde pankartlarla tepeye çıktı.

Adıyaman Valisi Osman Varol, Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, Gençlik ve SporÖğrenciler, Okul Müdürü Fikret Keleş ve Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tarafından Nemrut Dağı’na uğurlandı.

Gençler Nemrut Dağı’nın zirvesinde Türk Bayrağı ve pankartını açtı. Zirvede genç sporcular mini spor gösterisi gerçekleştirdi.

Adıyaman Valisi Osman Varol, gençleri veda ederken gazetecilere yaptığı açıklamada, “Genç Cumhuriyetimiz 100. yaşına giriyor. Bu çerçevede çeşitli faaliyetlerimiz var. Bugün gençlerimizi Nemrut Dağı’na gönderiyoruz. O etkinliklerden biri, orada anlamlı ve sembolik bir yürüyüş yapacaklar.

İçimizde bir burukluk var. Yüzyılın felaketi dediğimiz depremden en çok etkilenen birkaç ilden biri olan Adıyaman’da çok sayıda insanımız hayatını kaybetti. Şehirlerimizin çehresi zarar gördü. Milletimiz bundan da ayağa kalkmasını bilecektir. “Cumhuriyet Bayramımızı bu acıyla kutlayacak ve Cumhuriyetin bize verdiği değerler ve güç sayesinde ayağa kalkacağız” dedi.

haber-bulanik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu